Informacje o Ilum.pl

Ilum.pl jest stroną poświęconą szermierce świetlnej, tak charakterystycznej dla świata Gwiezdnych Wojen. Znaleźć tu można zarówno informacje o znanych szermierzach, formach walki i technikach budowania broni świetlnej, jak i nowości o organizacjach fanowskich zajmujących się tą tematyką.

Autorzy

Chwilowo serwisem opiekuje się jedna tylko osoba – Magda ‚Khali’ Cielecka, choć nie można ukryć, że powstanie (i reaktywacja Ilum) nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie wielu życzliwych serwisowi ludzi. Z tej właśnie okazji podziękowania należą się wszystkim serdecznym Sithom z Brotherhood of the Sith, a także członkom Krakowskiego Fandomu, którzy na każdym spotkaniu dopytywali się o losy Ilum.

Misja

Serwis Ilum.pl powstał przede wszystkim by być źródłem rzetelnych, nieskażonych fanowską interpretacją informacji o mieczach świetlnych i szermierce w uniwersum Gwiezdnych wojen. Pisząc notki i artykuły korzystamy wyłącznie z oryginalnych źródeł książkowych czy filmowych, starając się by niepotwierdzone, bądź wieloznaczne informacje nie zaciemniały faktów. Nasze własne opinię i domysły oznaczamy kursywą.

Prawa autorskie

Creative Commons License Wszystkie treści zawarte w serwisie udostępniane są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Oznacza to, że można umieścić u siebie artykuły z Ilum.pl, jak długo nie jest to użycie komercyjne, forma tekstów pozostaje niezmienna i pamięta się o oznaczeniu autorstwa (informacja o tym, że tekst pochodzi ze strony Ilum.pl wraz z linkiem zwrotnym).

Z naszej strony pragniemy zaznaczyć, że wykorzystane na Ilum.pl grafiki są chronione prawem autorskim i wykorzystano je jedynie dla ilustracji autonomicznego artykułu (lub artykułów), zgodnie z zasadą dozwolonego użytku, na prawie cytatu (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 29).

Dołożyliśmy wszelkich starań by grafiki te były odpowiednio opisane i by w żaden sposób nie naruszać praw autorskich osób trzecich, jeżeli jednak, drogą przeoczenia, do tego typu naruszenia doszło, skontaktuj się z nami a jak najszybciej naprawimy pomyłkę.