Vo’ren Faalo

Mistrz Miecza Zakonu Jedi żyjący w czasach Starej Republiki, Vo’ren Faalo, uważany był za najlepszego instruktora fechtunku wszech czasów. Mawiano, że jego wnikliwa wiedza pozwalała mu każdego nauczyć walki dowolną formą szermierczą.

Uczył on swoich podopiecznych, że walka mieczem świetlnym niewiele ma wspólnego z tężyzną fizyczną i zręcznością. Według Faalo miecz świetlny służył jako katalizator wewnętrznej dyscypliny i wrażliwości na Moc. Uważał, że to kontrola i wyczucie Mocy determinowały umiejętności szermiercze. Nauczał, że tylko poprzez surową dyscyplinę mentalną i spokojny, niezmącony umysł można było osiągnąć nadludzką precyzję w posługiwaniu się mieczem świetlnym.

Stworzył pięć ćwiczeń szermierczych, zwanych kadencjami, które opisał w siódmym rozdziale „Księgi praktycznych technik szermierki świetlnej”. Pomagały one adeptom w nauczeniu się sprawnego manewrowania bronią, poprzez zwiększenie własnej samokontroli. Jemu również przypisuje się opracowanie techniki telekinetycznej walki, zwanej Wolą Faalo.

Uczniowie Vo’rena Faalo często zostawali niezrównanymi Fechtmistrzami i Mistrzami Broni, nieczęsto więc odważano się krytykować jego filozofię.